Překlad

30. prosince 2013 v 18:27 | Nhoriel |  Informace
Zdravím Vás všechny!

Dnes se zcela prostou otázkou. Nakladatelství Fantom Print začalo v roce 2008 vydávat knihy od Bernharda Hennena. Od tohoto roku vydalo celkem 8 knih:

Elfové I. a Elfové II. (Die Elfen)

Zima elfů I., II. (Elfenwinter)

Světlo elfů I., II. (Elfenlicht)

Královna elfů I., II. (Elfenkönigin)

A víc nic. Podle všeho s každým titulem prodejnost těchto knih klesala a tak se FP rozhodl knihy momentálně nadále nevydávat. Což mě vskutku mrzí, neboť s tímto světem jsem se skutečně sžila...

Nicméně, nebyla bych to já, kdybych nenašla nějaké "řešení". Na oficiálních stránkách samotného autora se online nachází zhruba 30-ti stránkové ukázky jeho děl a já ji objevila. Moje skvělá kamarádka Tan, mi pak dala důvod k tomu, abych se vrhla do překladu a tak jsem značnou část letních prázdnin strávila nad Elfenritterem (Rytířem elfů).

Věřila jsem, že se FP v roce 2014 umoudří a vydá po roční absenci další Hennenovy knížky, ale ono nic. Ticho po pěšině. Jsem si jistá, že se mezi Vámi nachází i jiní, kteří by chtěli znát další z Hennenových ság a tak se Vás ptám - chtěli byste, abych svůj překlad uveřejnila?

Samozřejmě, že pokud by se jednoho krásného dne nakladatelství rozhodlo tento příběh vydat, stáhla bych ho ze svého blogu, ale do té doby bych Vám ho mileráda poskytla ke čtení (ač pouze cca. 30-ti stránkový).

Jaký na to tedy je Váš názor? (Anketu naleznete na konci menu)

N.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miláček Edith miláček Edith | 31. prosince 2013 v 10:27 | Reagovat

Ahoj, docela mě překvapilo, že jsem na tebe narazila. Mám stejný problém s těmito knihami, čili problém sehnat jakýkoli překlad zbývajících knih, které nebyly PF vydány. Mohu tě tedy poprosit, abys ho zde uveřejnila? Zbylé knihy a příběhy elfů mi skutečně chybí a ráda bych se dozvěděla, jak budou pokračovat. :-). Btw knihy od Hennena jsem si skutečně zamilovala 8-O

2 nhoriel nhoriel | Web | 31. prosince 2013 v 14:42 | Reagovat

[1]: Zdravím Tě, počkám ještě na další ohlasy, nicméně asi se rozhodnu pro to, že ho sem vskutku uvedu. Jak říkám, je to jen cca. 30 stránek, takže od toho nic moc nečekej, ale zastávám názor, že pořád je lepší něco než nic... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama