Dárek pro Foxíka - Pozvánka

25. prosince 2013 v 15:35 | Nhoriel |  Trpaslíkovy příběhy
Tobě taky Foxí, šťastné a veselé! :)
Předávám dokument, co mi byl vnucen jistým válečníkem z trpasličího národa, co by mě býval umlčel sekerou, kdybych mu neodpřísáhla, že Ti ho předám. Nuže, tady je :)Váženej Foxi,


jakožto asi mýho nejvěrnějšího fandu, bych tě fakticky rád pozval na véču do Zlatý Zadnice. S jisotou ti můžu zaručit, že takovou vánoční hostinu, jsi určo ještě nikdy ve svym krátkym lidskym životě nezažil. Netušim, jak přesně by měla nějaká takováhle "formální" pozvánka vypadat (to víš, když to chtěj trpaslíkovi namlátit do hlavy v instituci jménem škole, tak se radši zabejvá důležitějšíma věcma - třéba takovou teorií boje se sekerou), takže se holt musíš spokojit s tím, co dostaneš. (Vopovaž si stěžovat, jedno křivý slůvko a je po tobě!)

No… nebylo by od věci tak nějak tě navést na správnou cestu. Tákže, zamiř na sever a šlapej a šlapej a šlapej, až dojdeš do zasněženejch krajů. Tam samozřejmě nezastavuj, pokračuj pořád dál a zase dál… no prostě do nekonečna, dokud ti do cesty nepřijde takový pěkný městečko, kde bude stát ten můj pověstnej pajzl. (Vlastně náš! Heyár by mě asi přerazil, kdyby slyšel, že si ho zas přivlastňuju jen pro sebe.)

Pro případ, že by ses ztratil v nějaký sněhový vánici nebo třeba čirou náhodou umrznul cestou, si s sebou vem ty vaše lidský vymoženosti, co ti v takovejchle "chvilkách nemohoucnosti" můžou zachránit kejhák. Svoje typy ti fakt dávat nebudu, sory, ale můžu s jistotou říct, že bys to s nima měl spočítaný… Každopádně nějaká ta vaše GPSka by se možná hodila. Možná. Technický záležitosti fakt nejsou moje silná stránka, ale vy jste tím proslulí, tak si nějak poraď.

Tak dál… Čas? No, narovinu - budeš muset hodit prdelí, hostina se koná samozřejmě dneska, na Štědrej den. Počkáme na tebe do 18:00. Pokud se do tý doby nedostavíš, tak smůla no. Budu si na to pamatovat a věř mi, nedaruju ti to! Jestli se na mě vybodneš a necháš mě tam s Heyárem a dalšíma podobnejma násoskami, tak… tak to bude fakt pěknej večer no…

Doprovod si s sebou radši neber. Neručim za tvůj život, natož se (ne)zaručovat za nějakej cizí. Prostě to budeš muset nějak překlepat sám a přežít to - teda samozřejmě přežívat nemusíš, ale nebylo by vod věci nechcípnout u kámoše, ještě by mě pak kvůli tomu zabásli (znáš to, jako že jsem ti třeba do piva přimíchal jed… fízlové si vždycky něco najdou; zvlášť pak na mě!).

Tuhle pozvánku si s sebou taky rozhodně neber. Znamenalo by to, že jsi na tu akci zvanej a vzhledem k tomu, že tahle pařba bude tak trošku drsnějšího rázu… hmm… lepší když vo tom nikdo vědět nebude. Zkrátka to bude taková tajnůstka mezi náma, ok?

Každopádně jedna z věcí, co by na seznamu tvejch věciček na cestu neměla chybět, je rozhodně buzola - chápej, potřebuješ znát ten směr severu. Předpokládám, že vo teplym voblečení a sváče na cestu se zmiňovat nemusím, ale znáš to - jistota je jistota, takže todle si vezmi určitě. Pak už to nechám jen a jen na tobě.

Nicméně musím upozornit, abys s sebou netahal nějakej chlast nebo chlebíčky. Bez urážky, určitě podobný věci u vás chutnaj dobře, ale na rovinu - u nás jsou lepší. A navíc, ještě bys to cestou sežral sám a pak by ses akorát tak motal, takže přísnej zákaz!

Jak už jsem řikal - na nějaký formálnosti si fakticky nepotrpim, takže tohle bude asi všecko, co ti k pozvání řeknu. Doufám, že jsem na nic nezapomněl - jak už u mě bejvá zvykem. Jesli jo tak… tak si tu chybějící informaci prostě nějak domysli.

Na závěr ti to teda shrnu - běž na sever, dokud nenarazíš na sníh a pak i na jistou vesnici (bude vyhlížet dost podivně a ztrouchnivěle, ale toho se neděs). V ní by měla bejt Zlatá Zadnice. Kdybys náhodou potkal pocestný, zeptej se jich na cestu (teda pokud voni sami nebudou bloudit…) a jsem si jistej, že pak už todle supr místečko prostě nemineš.

S sebou si vem akorát buzolu s teplejma hadrama na sebe a víc snad nic. Kdyby se tě náhodou nějaký podivný individua ptaly, kam si to rázuješ, namel jim nějaký kydy - ač po letech, stále mám ve světě nepřátele, co by neváhali mi ušmiknout hlavu. A přece jen udělat něco takovýho na Vánoce. No, nebylo by to moc pěkný, to uznej sám.

Pozvánku spal, žádnej dárkovej proviant s sebou netahej, maximálně tak něco na zub pro sebe na cestu.

Když nad tim tak přemejšlim, nebylo by vod věci s sebou možná přitáhnout nějakej vánoční dárek (ty miluju!), samozřejmě pěkně zabalenej a zcela voriginální! (Jestli tě nic nenapadá, můžu říct, že bych celkem uvítal novej vopasek, ale to pořádnej, chlape!)

Nu, budeme se na tebe všichni těšit a doufáme, že dorazíš!


S pozdravem Meglob (plus Heyár a spol.)

Meglobova vesnice
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 redfox222 redfox222 | E-mail | Web | 25. prosince 2013 v 17:08 | Reagovat

Děkuji :-)
Drahá Nhoriel, na oslavu jsem to stihl, ale to co se tam dělo, je lepší asi moc nepopisovat :-x To víš, teda spíš nevíš, protože si slušně vychovaná slečna, že to nebyla vánoční besídka ve školce. A jak se dalo očekávat, ve chvíli, kdy se otvírala asi osmá láhev šampaňského (mojí šavlí) se to celé zvrhlo. Ale já za to opravdu nemůžu. Protože mě fakt nenapadlo, že si někdo bude muset dokazovat, jestli je lepší sekera, meč nebo šavle. Navíc ta tmavovlasá holka co tančila na stole nebyla jen tak někdo, a to že mi někoho připomínala, to taky nebyla náhoda. A když mi skočila kolem krku, to byl konec, protože pár místních se naštvalo, že na ně kašle a nějakej cizák ji v klidu sbalí. Tak se rozhodli, že mi daj nakládačku. To zase naštvalo Megloba a... hrobník bude mít sakra hodně práce. Poté, co jsem ti v rychlosti napsal tento mejl (maj tam v tom zapadákově internet od minulého týdne), jsem na útěku, i s tou dotyčnou slečnou. Meglob se směje ještě teď, ale ono ho to brzo přejde, až mu tam vlítne komando, který ji bude hledat. No nic, už musím končit. Pac a pusu a měj se krásně. Lišák a Megan Foxová :-D

2 nhoriel nhoriel | Web | 30. prosince 2013 v 18:39 | Reagovat

[1]: Není za co, to spíš Meglobovi děkuj :D
No teda, to musela být zase mela! Začínám si myslet, že Meglob ty průšvihy přitahuje. A ty dvojnásob! :-D A když jste se pak takhle sešli... no radši na to ani nemyslet. :-D Nicméně gratuluju k ulovení slečny Lišky, přeji Vám krásnou cestu do západu slunce... ;-)
P.S. Foxí, můžu Ti jít za svědka? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama