Den 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít

6. května 2013 v 19:00 | Nhoriel |  30 days book challenge

Letopisy Narnie

C.S. LewisAnotace:
Všech sedm příběhů Letopisů Narnie teď v jedné knížce! Přečtěte si najednou celou historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Poznejte její vládce a krále, ale také děti ze světa lidí, které přispěchají na pomoc vždy, když je potřeba. Seznamte se s bájným lvem Aslanem, který se objeví v každém příběhu, aby pomáhal dobru zvítězit nad zlem. Souborné vydání světového bestselleru je tím nejlepším dárkem pro mladé čtenáře!
Letopisy Narnie - příběhy, které dnes neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury jsou pozváním pro každého z nás. Pojďme a pospěšme spolu s dětskými hrdiny do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přece jenom zvítězí!

Takže, máme tady pátý den challenge a já už jsem jaksi v koncích. Otázky mě nutí už vážně přemýšlet a na to nejsem až tak zvyklá. Každopádně, i tentokrát se mi podařilo vybrat jednu knížku. Knížka v níž bych chtěla žít... To bylo vážně přemýšlení pro mudrce. Zamilovala jsem si mnoho světů, ale když to vezmu z pohledu člověka, který tam má v budoucnu žít? Bez ustání bitvy, intriky, pokusy vzít vám život nebo nějaké kletby, které vás mají paralizovat... Nejsem si jistá, zda bych se z pohodlí momentálního domova dokázala aklimatizovat do nějakého takového prostředí.
Přesto jsem si vzpomněla na knížku z dětství, co by se dala jakž takž snést. Narnie. Svět ve skříni. Svět v jezeře... (A tak dále, těch způsobů, jak se tam dostat je fakt spousta) Pohádková země plná faunů, kentaurů, trpaslíků, minotarů, víl a jiných fantasy bytůstek... Svět s divokou přírodou; stromy které svou duši vypouští mimo kmen v podobě kouzelných dryád; mluvícími zvířaty, co vás mileráda pozvou na šálek čaje; svobodou; kouzli a přáteli, kteří vám nehodlají zabodnout kudlu do zad (a když už tu někdo takový je, jedná se o hnusného, špinavého a smradlavého záporáka nebo ledovou královnu). Jedním slovem Ráj.
Pokud už někdo z vás Narnii četl, jistě si vzpomene na to, jakou pozici zde měli dcery a synové Eviny (pro méně chápavé jsou tímto přízviskem míněni lidé). Uctívali je zde jako krále a dali by jim vše, co jim na očích viděli. Měli je v úctě a respektu a jejich slova byla zákonem.
Nuže, vidím se vážně jako jakousi princezničku žijící na hradě (spokojila bych se i s nižším luxusem než byl Cair Paravel :D), která si může dělat co chce a hlavně kdy chce. Nikdo vám neporoučí, nemusíte se nic učit, jste svými páni/dámami. Každý se vám klaní a snaží se vás udělat ještě šťastnějšími. Když už vám někdy někdo něco vytkne, jde o naprostou vyjímku a většinou se jedná o slova místního vládce a stvořitele - obrovského lva Aslana, který nepodědil tradiční šelmovitost "velkých koček" (když nepočítáme to, že vás při každém setkání olízne jako sváču) a milerád se od vás nechá drbat ve hřívě. Tohle tedy je místečko, kam bych se ráda zašila před naším ošklivým šedivým světem, který je mým momentálním domovem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama