Březnovo poselství - aneb jak vy ke mně tak já k vám!

25. února 2013 v 18:15 | Nhoriel |  Povídky
Ahojky všichni :D
Stalo se, že mě o víkendu múza opět pokřtila nápady k tvorbě a tak jsem se zase pustil do několika "děl". Omlouvám se všem, kteří čekají na pokračování Úsvitu života nebo (jaksi jsem se ještě nerozhodla jestli má cenu psát další pokřáčko trpaslíka v hostinci nebo se mám vrhnout na jeho jiné dobrodružství) Incidentu v zadnici, ale jaksi nemám náladu na psaní kapitolek a spíš tvořím krátké povídky... Psavka příběhů na pokráčko mě zase chytne jindy, nebojte ;))
Ale zpátky k tomuto příspěvku. Jak už název napovídá, jedná se o vzkaz nám všem, z úst samotného měsíce března (tudíž bychom si z jeho slov měli asi vzít něco k srdci :D). Doufám, že se vám čtení bude líbit :))
Nhoriel
Nevím, kam ti vaši chytráci bez ustání choděj na ty svoje "moudrý" myšlenky typu "Březen za kamna vlezem". Snesu hodně, to jo, ale v tomle případě už musim uznat, že takovou blbost může vymyslet snad jen nějakej podnapilej vochmelka z hospody! No vopovažte se se mnou dohadovat! V tomhle voboru mám pravdu! Ať se vám to líbí nebo ne!
Co si to dovolujete vo mně řikat?! Já že jsem jen bláto a špína? Tak to přeháníte, vážení! Já nejsem špína; to vy jste špína! Jen se podívejte na ty hnusy, co pořád házíte do lesů nebo lejete do potoků a říček! Jak to tak vidím, tak se vážně nakonec pohádáme, co? No jak chcete!
Laskavě mi teda řekněte, proč byste jako měli zalejzat za nějakou podivně čoudící pec. No, jen do toho! Že je zima?! Tak si vemte teplejší oblečení a je to! To je moc složitý pro váš zakrslej lidskej mozeček, nemýlím se? Máte palice vymytý samýma hoňkama za nákupama se slevou nebo jen čumíte doblba na takový ty elektronický obdélníčky, co vám barevně světélkujou. No a u pece…u pece si akorát tak spálíte zadnici a…a…budete tloustnout! Místo toho, abyste spalovali kalorie z Vánoc, když vám mimo jiné dám takovou možnost na běhání a úklid, posadíte se k peci a ke kulatýmu pupku přidáte ještě další špeky navíc!
To vám to jako vůbec nepřijde nefér? Vemte si, že se tu jak blbej dohaduju s únorem, zbavim vás většiny toho bordelu, co spolu s prosincem a lednem nadělaj (mezi náma, spoušť způsobenou podzimními vichry se voproti tomu jeví jak nepatrný smítko uprostřed ničeho) a ještě navrch přidám sem tam bledé kvítko sněženky, abych už navodil takovou tu svěží pohodu a vy místo toho, abyste se radovali, že jsem pro vás vyhrál bitvu vo jaro, sedíte doma, a cpete se buchtama!
A víte, co já vám na to řeknu? Končim! Jo, končim s touhle prací. Nemám zapotřebí se tu z vás stresovat! Ani bych se nedivil, kdyby mě z toho všeho kleplo. No vono by to možná bylo nejlepší. Jako nesmějte se, to neni vtipný! Vážně, kašlu na tedle džob a vyrazim třeba…co já vim…do politiky! Konečně nějaký místo, kde se aspoň trochu uplatnim!
Dobře, uznávám, tohle už asi přehánim, jenže komu to vadí, ne? Takže lidičky, pořádně mě poslouchejte - jestli se jako letos nehodláte polepšit, seknu s tim a konec. Naprostý finite. Pak si klidně sežeňte jinýho vládce a dobu jeho panování pojmenujte třeba…Bahňák, když si furt stěžujete na to, jak je.
A až se vám na to vykašle i on, ať vás ani nenapadne jít za mnou. Řikám vám předem - otočíte se teď ke mně zády, otočím se zády já k vám. Tak si to rozmyslete vážení.
Už jen to, že jsem vám dal ještě jednu šanci, mi přijde z mé strany jako šlechetné… Jak toho využijete vy, už je jen na vás. Jak už jsem ale řek - tadle šance je poslední; vopovažte se na to vybodnout a já fakt vodcházim do předčasnýho důchodu a vodlítám někam do Karibiku. To by bylo asi tak všechno, co jsem Vám chtěl říct…

Váš Březen...

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 redfox222 redfox222 | 26. února 2013 v 21:49 | Reagovat

Takže, abych to vzal popořádku, za prvé, já čekám na pokračovaní o incidentu a chci vědět jak to dopadlo. Za druhé netuším, kam na ty nápady chodíš, ale vždy překvapíš něčím originálním, přičemž za třetí dodávám, že i tento příspěvek se mi velmi líbil a od srdce jsem se u toho zasmál. Jen tak dál, budu se těšit na další příspěvky a rád se vrátím, abych se podíval, co je zde nového. S pozdravem Lišák :-)

2 lilliinka lilliinka | E-mail | Web | 2. března 2013 v 12:15 | Reagovat

Píšeš úžasným stylem, tedy, je to vtipný, svižný, nádherný, prostě máš velkej talent.
Takže mě napadlo, že kdybys chtěla a měla čas mohla by ses zúčastnit mnou pořádané literární soutěže (S)pisálek. Tahle soutěž má jednoduchý účel. Má jiným lidem připomenout nový talenty, má posoudit jejich dílko objektivním očkem...
Za každou účast bych byla ráda, ale pochopím, když se ti nebude chtít. Pokud tě to zaujalo, tady máš odkaz pro více informací: http://lilliinka.blog.cz/1302/soutez-informace
Za reklamu se omlouvám, ale beru to spíš jako takovou pozvánku.

3 nhoriel nhoriel | E-mail | Web | 3. března 2013 v 16:18 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuju, Lišáku ;-) Slibuju, že se na Incident vrhnu jen co se objeví čas a nálada. Upřímně ani vlastně nevím, můj šílený mozek je jaksi nastavený na podivné nápady :-D

[2]: Děkuju moc :-) Dobře, určitě na to kouknu. Díky za nabídku ;-)

4 Daisy Daisy | 7. března 2013 v 16:58 | Reagovat

úžasné :-)

5 Flöra Flöra | 8. března 2013 v 19:02 | Reagovat

Ty nám budeš vyhrožovat?!No my si počkáme tedy na duben :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama